ثبت و راه اندازی شرکت تجاری برای اقدام به دریافت ویزای کارآفرینی
در صورتی که قصد دارید شرکت تجاری خود را در یکی از کشورهای استرالیا و یا نیوزیلند به صورت رسمی به ثبت رسانده و برای ویزای سرمایه گذاری و یا کار آفرینی اقدام کنید،ابتدا می بایست مطالب این صفحه را به دقت مطالعه نموده و سپس جهت تشکیل پرونده و شروع اقدامات اداری با ما تماس حاصل فرمایید

 

اول. شکیل پرونده
نخست شما می بایست با ارسال درخواست خود از طریق پست الکترونیکی نسبت به تشکیل پرونده نزد ایران ایمیگریشن اقدام فرمایید تا وکلای ما بتوانند براساس اطلاعات ابتدایی و بنیادی موجود در پرونده، رهنمودهای لازم را برای ادامه ی کار به شما ارائه نمایند. بدیهی است فرم تشکیل پرونده همراه با راهنما و توضیحات لازم در پاسخ از طریق پست الکترونیکی فرستاده خواهد شد. شما پس از تکمیل فرم مطابق با مفاد راهنما، می بایست آن را همراه مدارک اولیه شامل از: صفحه ی اول پاسپورت و مدارک مالی، از طریق پست الکترونیکی برای ما ارسال فرمایید. همچنین شما می بایست مبلغ ۱۰۰۰ دلار آمریکا به حساب ایران ایمیگریشن بابت هزینه ی تشکیل پرونده واریز نمایید و فیش بانکی هزینه ثبت نام خود را همراه مدارک اولیه به ما ارسال نمایید. پس از دریافت مدارک اولیه و هزینه تشکیل پرونده، در صورت احراز شرایط، ایران ایمیگریشن به وسیله ی پست الکترونیکی ظرف ۱۰ روز مراتب را به شما اعلام و راهنمایی های لازم را برای شروع پرونده عرضه خواهد نمود.

دوم.  قرار داد و شروع پرونده ی شما
در صورت داشتن شرایط لازمه برای همکاری با شرکت ایران ایمیگریشن، قراردادی برای شما ارسال خواهد گردید که باید دقیقا آن را مطالعه و امضاء کرده و همراه با تکمیل آن و ارائه ی مدارک مورد نیاز که هم زمان با ارسال قرارداد، درباره ی مدارک نیز توضیح داده شده است را، از طریق پست الکترونیکی به این شرکت ارسال فرمایید. ضمنا در این مرحله شما باید نسبت به واریز پیش پرداخت به میزان۲۰ درصد هزینه کاری به حساب بانکی ایران ایمیگریشن اقدام نمایید. پس از دریافت قرارداد امضاء شده، مدارک تکمیلی و اخذ وجه پیش پرداخت، ایران ایمیگریشن پرونده شما را به جریان خواهد انداخت و مراتب پیشرفت کار را به اطلاع شما خواهد رساند.

سوم. تدوین طرح اولیه ی تجاری و تحقیقات لازم
در این مرحله بر اساس نوع شغل، تخصصی که از آن برخوردار می باشید و طرح تجاریی که به ایران ایمیگریشن پیشنهاد نموده اید، کارشناسان این شرکت تحقیقات لازم را انجام داده و نتیجه ی کار را به شکل پروپوزال مقدماتی به آگاهی شما خواهند رساند. در صورت نیاز به هرگونه تغییرات در این پروپوزال، شما می بایست موارد را به اطلاع ایران ایمیگریشن رسانید تا پیش از اجرای مراحل بعدی، کارشناسان ما از آن آگاه باشند و در آینده پرونده ی شما با مشکل مواجه نگردد. چنانچه خواستار تغییر پروپوزال هستید، خواهشمند است مراتب را سریعا به ما گزارش دهید تا متخصصین ما قبل از گذراندن مراحل بعدی آگاه گردیده و مانع ایجاد هر گونه مشکل در مراحل آتی شود. پس ازآنکه پوپوزال اولیه، نهایی شده و آن به وسیله ی شما پذیرفته شود، می توان گام بعدی را برداشت.

چهارم.  مرحله ی ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی برای شرکت شما
در این مرحله، شرکت شما در کشور دلخواهتان به ثبت خواهد رسید و حساب بانکی، زیر نام شرکتتان باز خواهد شد و اسناد و مدارک مربوطه به وسیله ی ایمیل و یا پست برای شما فرستاده خواهد شد. پس از ثبت شرکت و باز کردن حساب، شما می بایست نسبت به واریز۴۰ درصد دیگر از مبلغ قرارداد فی مابین به حساب ایران ایمیگریشن اقدام و فیش بانکی آن را به ما ارسال نمایید.

پنجم. دریافت ویزای موقت
پس از دریافت وجه دوم قرارداد فی مابین توسط ایران ایمیگریشن، مدارک شما به وکیل امور مهاجرتی ما فرستاده گردیده و برای ویزای موقت شما از طریق این شرکت اقدام خواهد گردید. پس ازآنکه ویزای موقت سرمایه گذاری برای شما صادر شود، می بایست به کشورمورد نظرتان سفرکرده و با حضور خود در آن کشور نسبت به مراحل آتیه اقدام نمایید.

ششم. طرح تجاری تکمیلی
هم زمان با انجام مراحل ویزای موقت توسط کارشناسان امور مالی و مدیریتی ایران ایمیگریشن، برای شرکت شما برنامه ی تجاری جامعی که سازگار با شرایط پرونده ی مهاجرتی شما و مورد قبول اداره ی امور مهاجرت خواهد بود فراهم خواهد گردید.

هفتم. انتقال سرمایه به کشور مورد نظر
پس از آنکه به کشور دلخواه خود که درآنجا پرونده ی شما در جریان می باشد سفر کردید، شما می توانید سرمایه ی خود را به حساب شرکتتان انتقال داده و برحسب پروژه ی سرمایه گذاری، مقدمات مشغله های تجاری وانتفاعی خود را در کشور مقصد
ایفا نمایید. شما می توانید شخصا برای واگذاری سرمایه ی خود اقدام نمایید و اگر خواهان آن باشید که ایران ایمیگریشن سرمایه ی شما را از ایران و یا هر کشور دیگر به کشور مورد نظر خودتان انتقال دهد. در این صورت، می بایست نسبت به بستن یک قرارداد دیگر با ما برای اکمال این سرویس اقدام نمایید تا جزئیات آن رسما مکتوب گردیده و زیان .مالی برای هیچ یک از افراد در دو سوی قرارداد در برنداشته باشد. لازم به ذکر می باشد که خدمات انتقال ارز توسط این شرکت، فقط برای مبالغ بیش از ۱۰۰ هزار دلار ارائه می گردد. به هر حال، از انتقال سرمایه، چه توسط ما و یا چه توسط خود شما، می بایست باقی مانده ی مبلغ قرارداد فی مابین، ۴۰ درصد باقی مانده، جهت تسویه حساب و برای انجام مراحل بعدی به حساب ایران ایمیگریشن واریز گردد.

هشتم. راه اندازی شرکت شما
در این مرحله بر پایه ی قرارداد فی مابین، ایران ایمیگریشن به عنوان یک مشاور و با همراه کارشناسان خود در زمینه ی فعالیت های تجاری، انتفاعی وغیره، کنار شما خواهد بود و در نشست هایی که هر ماه برگزار می شود دیدگاهها و پیشنهاد های خود را به شما عرضه خواهد نمود. چنانچه شما نیاز داشته باشید که برنامه ی تجاری شما به دست ایران ایمیگریشن راه اندازی شود، می بایست قرارداد دیگری مبنی بر نوع فعالیت، فراهم گردد و مطابق با .آن قرارداد و امر، هزینه ها ی مربوطه به شما داده خواهد شد

نهم. تشکیل پرونده ی اقامت دائم برای شما و اعضای خانواده ی شما
مشروط براینکه شما در راه اندازی و سرپرستی شرکت خود مطابق با شرایط لازم و الگوی تجاری ارائه شده، موفق باشید. می توانید برای پرونده ی مهاجرتی خود و خانواده ی خود آغاز به کار نمایید. کارشناسان امور مهاجرتی ایران ایمیگریشن، به جزئیات پرونده ی شما رسیدگی خواهند کرد و برای اقامت شما و اعضای خانواده برحسب قرارداد فی مابین، پرونده ی مهاجرتی شما را تشکیل خواهند نمود.

دهم. سایر خدمات
در صورت نیازمندی شما به هرگونه خدمات ازجمله: امور مهاجرتی، حسابداری و مالی، مدیریتی و مشاوره ای در طی این مدت زمان، ایران ایمیگریشن به همراه برترین .کارشناسان، همواره و همیشه پشتیبان و هم یار شما خواهد بود. لازم به ذکر است چنانچه شما به دنبال سایرخدماتی هستید که آنها شامل قرارداد های توافق شده فی مابین پیشین و یاد شده در بالا نبوده، می بایست قرارداد جداگانه ای برای  آن خدمات تهیه شود.

در صورت آمادگی برای شروع پرونده مهاجرتی خود همین حالا با ما تماس گرفته و نسبت به تشکیل پرونده خود اقدام نمایید

ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی نیوزیلند
اگر شما یک سرمایه گذار با تجربه هستید و قصدتان آغاز و گسترش یک سرمایه گذاری و کارآفرینی جدید در نیوزیلند می باشد، اقدام برای ویزای کارآفرینی نیوزیلند می تواند یکی از بهترین راهکارها برای شما باشد.
ویزای کارآفرینی نیوزیلند به شما این اجاره را خواهد داد که شما به نیوزیلند نقل مکان کرده، سرمایه گذاری کرده و کارآفرینی را در این کشور آغاز کنید. این کار شما می تواند اولین قدم برای اقدام و کسب ویزای اقامت دایم شما توسط سرمایه گذاری و نو آوری باشد.
شرایط این ویزا:
ویزای کارآفرینی و نوآوری یک ویزای 3 ساله است که به دو قسمت تقسیم بندی می شود.
مرحله اول:
اگر ویزای کارآفرینی شما قابل قبول واقع شده، به شما 12 ماه وقت داده خواهد شد تا سرمایه گذاری خود را در نیوزیلند خریداری کرده و کارآفرینی را آغاز کنید.
مرحله دوم:
این قسمت بابت 24 ماه باقیمانده ویزای شما می باشد. شما در صورتی ویزای کارآفرینی را دریافت خواهید کرد که به دولت نیوزلند نشان دهید که قصد آغاز یک سرمایه گذاری جدید را دارید.
برای مثال:
انتقال وجهی که قرار است با استفاده از آن  سرمایه گذاری خود را آغاز کنید به نیوزیلند.توسط سیستم بانکی
انجام اقدامات لازم برای آغاز سرمایه گزاری مورد نظر
مدارک لازم بیان گوی آغاز یک سرمایه گزاری جدید
اسناد مربوط به خرید ملک و یا اجاره نامه ها لوازم و تجهیزات مورد نیاز
مدارک دیگر مثل قراردادها
مواردی که نشان دهند شما سرمایه گزاری خود را در نیوزلند آغاز کرده اید. به عنوان مثال:
 مدارک دال قانون اساسی از کسب و کار (به عنوان مثال گواهی ثبت)
 اسناد مربوط به خرید ملک و یا اجاره نامه ها
 فاکتورها برای تجهیزات کسب و کار و منابع
 
الزامات اصلی چه می باشند؟
به منظور تایید شدن یک کارآفرین یا  ویزای کار ، شما باید:
 یک سرمایه گذاری حداقل  NZ $ 100 000  (به استثنای سرمایه در گردش)، مگر اینکه از  این شرط چشم پوشی شود.
 رسیدن به 120 امتیاز و یا بیشتر در مقیاس امتیازبندی ارائه شده
 یک طرح کسب و کار خاص برای کسب و کار پیشنهادی شما
 مواجه نشدن با ورشکستگی یا شکست درکسب و کار در 5 سال اول
 درگیر نبودن در تقلب در کسب و کار و یا ناشایستگی مالی
 
مقدار مبلغ سرمایه گزاری
شما باید قادر به سرمایه گذاری حداقل  000 100، NZ $ در کسب و کار پیشنهادی خود به استثنای سرمایه در گردش مالی  باشید.
شما نمی توانید بودجه ای را که با آن قصد شروع سرمایه گذاری خود را دارید قرض کرده باشید. این مبلغ باید متعلق به خود شما بوده، از راه های قانونی آن را کسب کرده باشید.
 
سرمایه از گردش مالی
 سرمایه در گردش همان مبلغ و یا سرمایه ای است که از آن برای  در جریان نگه داشتن یک کسب و کار استفاده می شود.
 
چشم پوشی از نیاز سرمایه گذاری
تنها در صورتی می توان از سرمایه گذاری مبلغ 100000 دلار استرالیا چشم پوشی کرد که این سرمایه گزاری مرتبط به علم، فناوری اطلاعات و ارتباطات، و یا دیگر رشته هایی باشد که می توان در آن کار آفرینی جدیدی را آغاز کرد که سطح بالایی از نوآوری و یا سرمایه گزاری  را به همراه دارد و در کوتاه مدت چشم انداز رشد بالایی را خواهد داشت.
تنها اعضای تیم مدیریت شعبه مهاجرت کسب و کار می توانند از حداقل مورد نیاز سرمایه گذاری چشم پوشی کنند.
اگر فکر می کنید که شایستگی کسب و کار پیشنهادی خود را دارا می باشید ولی به چشم پوشی در میزان مبلغ آن  نیاز دارید به شعبه مهاجرت کسب و کار ایمیلی فرستاده به  آن ها توضیح دهید که  معیارهایتان برای شروع این  کسب و کار چه می باشند.
 
حداقل امتیاز در مقیاس امتیاز
برای تایید شدن ویزای سرمایه گزاری و کارآفرینی شما باید توانایی کسب مقدار امتیاز لازم که 120 امتیاز است را  داشته باشید.
 
طرح کسب و کار
طرح کسب و کار شما باید بیش از سه ماه بوده  ومستقیما در رابطه با  کسب و کار ارائه شده باشد.
امکان آن است که طرح کسب و کار شما قابل قبول نبوده و آن را رد کنند.
طرح کسب و کار شما باید شواهد رضایت بخش زیر را در بر داشته باشد:
در این طرح سرمایه گزاری باید از ادعاهای قید شده در آن پشتیبانی شود.
·         شما دارای سرمایه کافی برای تامین مالی کسب و کار خود بوده و از عهده تامین نیازهای اولیه همسر و فرزندان خود که به همراه شما به نیوزیلند سفر میکنند بر آیید.
·         تجربیات کاری کافی در زمینه ی کاری که قصد آغاز آن را دارید داشته باشید.
·         پیش بینی های مالی شما واقع بینانه باشند.
·         تحقیقات لازم در زمینه ی نیاز کار پیشنهادی خود در بازار نیوزیلند را انجام داده باشید.
·         انجام ثبت نام شغلی در نیوزیلند
·         در ورشکستگی  درگیر نشده باشید.
·         در کارهای غیر قانونی و یا تقلب مشارکتی نداشته باشید.
·         قصد شما آغاز یک سرمایه گذاری جدید در نیوزیلند می باشد، همانگونه که در طرح خود نیز بیان کرده اید.
 
موارد مهم دیگر عبارتند از:
شما باید قادر به نشان دادن امتیاز مورد نیاز برای زبان انگلیسی باشید، با ارایه کردن:
1.    مدرک زبانی که از آن دو سال بیشتر نگذشته باشد و در آن شما امتیاز حداقل 4 از هر بند را کسب کرده باشید.
2.    در گذشته وقت خود را صرف یادگیری این زبان کرده باشید.
 
مرحله راه اندازی و مرحله موجودی
اگر ما ویزای کارآفرین شما را تایید کنیم، به شما یک ویزای 12 ماهه اعطا شده شما می توانید راه اندازی کسب و کار خود را آغاز کنید.این به شما کمک میکند تا در این زمان به نیوزیلند مهاجرت کرده، البته اگر تا این مرحله از کار مهاجرت نکرده اید، طبق برنامه ای که داشته اید کار خود را در آنجا آغاز کنید.
  مقدار مبلغی که شما در طرح خود برای سرمایه گزاری و اینجاد کار آفرینی مورد نظرتان  مطرح کرده اید، توسط سیستم بانکی به نیوزیلند منتقل می شود
 گام های منطقی در نظر گرفته شده برای ایجاد سرمایه گذاری نام برده در طرح کسب و کار برداشته می شود.
 
امتیاز برای تجربه کسب و کار (تنها در یک گروه تعلق می گیرد)
 خود اشتغال مرتبط
10 years +
40
5 years +
30
3 years +
20
سایر خود اشتغالی ها
10 years +
20
5 years +
15
3 years +
5
تجربه مدیریت ارشد
10 years +
10
5 years +
5
  
متیاز برای سود به نیوزلند ( را می توان در به دو دسته تعلق می گیرد)
 ایجاد شغل تمام وقت جدید
+10 شغل جدید تمام وقت برای شهروندان نیوزلند و ساکنین آن
80
  5 شغل جدید تمام وقت برای شهروندان نیوزلند و ساکنین آن
50
  3 شغل جدید تمام وقت برای شهروندان نیوزلند و ساکنین آن
30
 2 شغل جدید تمام وقت برای شهروندان نیوزلند و ساکنین آن
20
 1 شغل جدید تمام وقت برای شهروندان نیوزلند و ساکنین آن
10
  
امتیاز ها برای کسب و کار صادرات تایید شده (بر اساس گردش مالی سالانه)
 خود اشتغال مرتبط
یک میلیون دلار + گردش مالی سالانه
80
هفتصدو پنجاه هزار دلار + گردش مالی سالانه
60
پانصد هزار دلار + گردش مالی سالانه
40
چهارصد هزار دلار + گردش مالی سالانه
30
سیصد هزار دلار + گردش مالی سالانه
20
دویست هزار دلار + گردش مالی سالانه
10
 
امتیازات برای محصولات یا سرویس های خاص به نیوزلند
ارائه خدمات جدید و منحصر به فرد به نیوزیلند و یا به یک منطقه خاص
30

امتیاز برای سرمایه گذاری (به استثنای سرمایه در گردش )

$1,000,000 +
80
$750,000 +
60
$500,000 +
50
$400,000 +
30
$300,000 +
20
$200,000 +
10
under $200,000
0
 
امتیاز برای سن متقاضی (در تاریخ درخواست)
24 and under
15
25-29
20
30-39
20
40-49
20
50-59
10
60 and over
0
 
امتیاز جایزه (تنها در یک گروه تعلق می گیرد)
امتیاز جایزه منطقه ای
کسب و کار مبتنی بر خارج از اوکلند به عنوان در BB6.1.35 تعریف شده است.
20
تحقیقات بازار و / یا حمایت سازمان های محلی
شورای محلی یا آژانس توسعه اقتصادی حمایت رسمی یا اتاق پشتیبانی تجارت (فقط کسب و کار جدید) به دست آمده است.
20
پشتیبانی رسمی از تجارت و سرمایه گذاری نیوزیلند و یا MBIE